Telefonszám

Azok a bohém 60-as évek … ⋆ Focus Trend System
19721
post-template-default,single,single-post,postid-19721,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
60-as évek

Azok a bohém 60-as évek …

Azok a bohém 60-as évek …

Azok a bohém 60-as évek …

Én azok közé az emberek közé tartozom, akik nagyon szeretik a változást. Persze vannak dolgok, melyeknek azért örülök, ha állandó jelleggel szerepelnek az életemben, de mindig valami különös örömöt érzek, amikor új és új dolgokat ismerhetek meg. A divatot is valamelyest ilyen módon, kétféleképpen tudnám jellemezni. Ugyanis a divat egyrészt a szűnni nem akaró megújulások királynője, másrészt pedig az állandó és örök darabok képviselője is. Vannak olyan csodás összeállítások, melyek tényleg állandó kedvencek. Gondolok itt például a fekete-fehér kombinációjára. Emellett pedig, telnek az évtizedek és mindig ámulatba ejt, ahogy a designerek egy pillanat alatt újra álmodják 2016-ban, akár a ’60as, akár a ’70-es évek klasszikus darabjait.

Manapság a tervezők egyre gyakrabban kacsingatnak vissza a múltba, ezért nem meglepő, hogy az üzletek kirakataiból és a kifutókról a régi idők kedvenc ruhadarabjai köszönnek ránk vissza, átformálva, a mai kor elemeit ötvözve, más felfogásba helyezve. Persze kivétel nélkül ugyanazzal a hamisítatlan bájjal, ahogyan a régi korokra emlékszünk akár filmekből, magazinokból.

A 60-as évek ruhadarabjait okkal nevezhetjük a legkitartóbb visszatérőknek a divatvilág csillagos egén. Ez az időszak egy igazán jellegzetes stílusjegyekkel rendelkező évtized volt, hódítottak a mai napig előkelő helyen szereplő szűk térdszoknyák, illetve ceruza szoknyák.

A hatvanas évek elején még az előző évtized mindig mosolygós, tökéletes háziasszonykái szerepeltek, ám nem sokáig. A klasszikus, letisztult elegancia és a pasztell cukorkaszínek kiemelkedő szerephez jutottak a korszak elején. Ezután egy hatalmas átalakulás következett, amikor 1964-ben Mary Quaint divattervező megalkotta a miniszoknyát.

Ekkortól jelentek meg a párizsi divatbemutatókról szóló tudósítások, így a városi divat fellendülésének már semmi nem szabhatott határokat. A miniszoknyának társa lett a harisnyanadrág, ugyanis a textilipar ekkora jutott el odáig, hogy a nők, ha kedvük tartotta, eldobhassák a harisnyatartót, és a kényelmesebb harisnyanadrágot választhassák.

A korabeli divat

A korabeli divatnak nagyon fontos kiegészítői voltak a fűzők és harisnyatartók, melyek nőies alakot varázsoltak mindenkinek. A fejkendők sokkal népszerűbbek voltak, mint manapság, de szerencsére egyre jobban újra előtérbe kerülnek a 2016-os tavaszi, nyári trendekben is. Mindig figyeltek arra, hogy a fejkendők színben és mintázatban is harmóniában legyenek a teljes öltözettel.

A beat és hippi mozgalmaknak köszönhetően a férfiak ruhatárában is elterjedtek a mintás anyagokból készült darabok. A zakók sokkal hosszabbak és szűkítettek lettek, emellett a farmert színes ingekkel, vagy garbóval párosították.

A nők sminkelésnél igyekeztek optikailag nagyítani a szemükön. Általában fekete tussal húzták ki a felső szemhéjat, de előfordult az is, hogy alulra is került vonal. Műszempillák pedig hódítottak, minden mennyiségben.

A hatvanas évek legnagyobb stílusikonjai, olyan kiemelkedő művésznők, zenészek és színészek voltak, akiket napokig tudnék sorolni, hiszen hatalmas sikereket értek el. Ilyen volt például Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, Sophia Loren, The Beatlest, a The Rolling Stonest Jimi Hendrix és Twiggy is, akit 1966-ban az év arcának választottak.

A divatvilág folyamatos megújulása ellenére, e korok mintái, szabásvonalai mindig újra és újra megjelennek. Nem veszítenek értékükből és mindenki számára valamiféle ösztönös ragaszkodást is magukban rejtenek, hiszen ötvözik a múltat, a jelent, és előrevetítik a jövő különleges várakozását, hogy vajon legközelebb hogyan fognak átformálódni.